A kisgyermekes nők munkába való visszatérésének gyakorlati támogatása érdekében
- Létrehoztuk, és 2020-ig működtettük az első és ezidáig egyetlen bárki számára elérhető hazai non-profit anyabarát állásközvetítő és tanácsadó műhelyt.
- Megjelentettük az első kisgyermekes nőknek szóló, “Nóra a rengetegben” című álláskeresési kézikönyvet.
- “Anyabarát vállalati gyakorlatok” című kutatásunk alapján felmértük, milyen szemlélettel, mit és miért tesznek a hazai cégek a munkavállalói és szülői szerep összehangolásáért, melynek alapján kidolgoztuk a Proaktív Gyes Menedzsment komplex vállalati módszertanát.
- Rendezvényekkel, közvetlen megkereséssel, szolgáltatásainkkal folyamatosan bővítjük munkáltatói kapcsolatainkat a gyermekes nők munkavállalásának és munkahelyükre történő visszatérésének támogatása, a gondozási tevékenységet ellátó nők munkahelyi helyzetének javítása, a nők egyenlő munkahelyi esélyeinek előmozdítása, tehetségének kibontakoztatása érdekében.
- Hozzájárultunk ahhoz, hogy Budapesten 2008 szeptemberétől bevezetésre kerül a kisgyermekes BKV-bérlet.
- Női Klikk Online Állástaláló Tréning címmel a UPC Magyarország Kft. támogatásával álláskeresési tananyagot dolgoztunk ki, melyet több százan végeztek el az elmúlt években.
- 2014-től egyedi tapasztalataink átadása érdekében Nóra-háló néven az ország 11 városában működő civil szervezet bevonásával országos tanácsadó hálózatot hoztunk létre a nők pályaújrakezdésének támogatása, a diszkriminációs esetek feltárása és kezelése, illetve a nőbarát foglalkoztatás hazai elterjesztése érdekében. Hálózatunk mintájára jött létre a Védőháló, majd a Család és Karrier központok országos pályázati kiírás, melyben számos szervezet kapott százmilliós nagyságrendű támogatást.
A nők és férfiak esélyegyenlősége érdekében
- Részt vettünk a nemek egyenlőségének férfiak általi támogatását előmozdítani szándékozó Genderwise című uniós esélyegyenlőségi projektben, mely a férfiak bevonódását segítette a magánéletben, a nemi alapú sztereotípiák lebontása tekintetében az oktatásban, illetve a munkahelyeken.
- Az uniós támogatással megvalósult Sztereó-projekt résztvevőjeként végzett összehasonlító kutatás alapján készült Nem-állapot, avagy sztereotípiák a munka világában című kötetünkben közérthetően mutatjuk be a sztereotípiák működését, következményeit, és ellenérveinket.
- 2006-2010 között a Szociális és Munkaügyi Minisztérium két civil szakértői munkacsoportjában is szerepet vállaltunk:
- A Munka és Magánélet összeegyeztetése (www.munka-maganelet.hu) munkacsoport tagjaival együttműködve javaslataink alapján került megújításra a 2008-as Családbarát Munkahely Díj,
- Közreműködtünk a Díj elnyerésére pályázó szervezetek értékelésében és monitoringjában.
- SZTEREÓ-KÓPIA címmel társadalmi célú hirdetés pályázatot és kampányt hirdettünk a nemekhez kötődő sztereotípiák lebontása céljából.
- 2010-ben Esélyegyenlőségi Programot írtünk Újbuda Önkormányzata számára
- 2010-ben közreműködtünk a Népesedési Kerekasztal Család és munka összeegyeztetése, és a Férfiszerepek átalakulása c. munkacsoportjainak munkájában.
- Egyes javaslataink beépültek az Új Széchenyi-terv koncepciójába.
- 2011-től a nemek közti gazdasági egyenlőtlenségekre fókuszálunk, előtérbe került a nők munkaerőpiaci hátrányait meghaladó vállalkozási szférában tapaszatalható egyenlőtlenségek feltárása, enyhítése.
- 2014-tól veszünk részt női vállalkozásokat támogató nemzetközi hálózatokban, 2015-ben országos kutatást végzetünk a női vállalkozók helyzetéről Nóra vállalkozik címmel, továbbá szakmapolitikai ajánlásokat dolgoztunk ki az érintett szereplők, az állam, a vállalkozásfejlesztésben ténykedők, továbbá a pénzügyi szektor számára.
- 2018-tól a női vállalkozók befektetők általi támogatásáról és női befektetők számának növekedése érdekében létrejött uniós SEEWBAN projektben vettünk részt nemzetközi partnereinkkel.
- 2019-től szervezzük a nők befolyásának a gazdasági és társadalmi fenntarthatóságra gyakorolt szerepére rávilágító Vállalkozó Nők Világnapja globális kampányának eseményeit.
A szülői szerepek egyenlőbb megosztása érdekében
- 2007-ben megszerveztük az első hazai Apák Napját, melyet évről-évre újra rendezvénnyel ünneplünk.
- “Látható apák” címmel, hiteles egyenlőségpárti férfiak bevonásával, a Svéd Nagykövetség együttműködésével kiállítást szerveztünk, melyet vállalati (pl. Magyar Telekom NyRt.) és egyéb kiállítóhelyeken is bemutatunk.
- “Apa is csak egy van” címmel az apaszerepet népszerűsítő, fontosságát hangsúlyozó kiadványt jelentettünk meg.
- Vállalatok számára “Családi akadálymentesítő versenyt” szervezünk, az otthoni munkamegosztás erősítésére.
Célkitűzéseink mentén megvalósított egyéb eredményeink:
- Magyarországon elsőként jelentettünk meg szakkiadványt az állásmegosztásról (job sharing) “Ketten a pályán” címmel. E speciális részmunkaidős munkavállalási forma elterjedését ösztönző támogatást vezetett be a kormányzat 2011.januárjától.
- A generációk kapcsolatának erősítése érdekében elsőként indítottunk pótnagymama-pótnagypapa klubot.
Innova projekt
Innova projekt – Legjobb gyakorlatok megosztása az Infokommunikációs és technológiai eszközök használatáról a Coachingban és a Felnőttképzésben Az INNOVA egy kisléptékű, az Erasmus program által támogatott projekt. Célja egy olyan kézikönyv létrehozása, amely növeli...
Tegyük láthatóvá a láthatatlan munkát!
A Tegyük láthatóvá a láthatatlan munkát (Let’s be aware of Unpaid work) című, az EU által finanszírozott projektet Törökországi partnerekkel valósítjuk meg, az isztambuli Iste Kadinnal (Nők az Üzlet Világában Egyesület) és az Adyaman-i AKID nőszervezettel együtt. A...
Ketten a pályán: Hozzájárulás a job-sharing hazai megismertetéséhez
A kiadvány a Magyarországon szinte ismeretlen állásmegosztásról (job sharing) szóló első magyar nyelvű elméleti és gyakorlati útmutató.
Kisgyerekes bérlet
Alapítványunk kezdeményezésére vezették be 2008-ban a budapesti tömegközlekedésben a kisgyermekes bérletet.
SZTEREO-KÓPIA – Társadalmi célú hirdetések
SZTEREO-KÓPIA, avagy vizuális eszközökkel a nemekhez kötődő sztereotip gondolkodásmód, vélekedések, megnyilvánulások visszaszorításáért a nők és férfiak egyenlősége érdekében.
Nóra a rengetegben – Első, kisgyerekes anyáknak szóló, álláskeresési kézikönyv
Nórát mindenki ismeri. Kisgyermekes nő, aki a saját életét szeretné újraépíteni. Nóra családi életével összeegyeztethető munkára vágyik. De mi legyen az, hogyan találjon rá?
Felnőttképzési trénerek szakmai útja az olaszországi Torinóba az Erasmus+ támogatásból
A JÓL-LÉT Alapítvány 2017-ben sikeresen pályázott az Erasmus+ Felnőttoktatási Egyéni Mobilitás kategóriában, és támogatást nyert három munkatárs szakmai útjának fedezésére Torinóba, az olaszországi APID (http://www.apid.it) meghívása nyomán.
Anyabarát munkaközvetítés
A Jól-Lét Alapítvány 2002-ben Magyarországon elsőként létrehozta anyabarát munkaközvetítő és tanácsadó irodáját.
Dél-Kelet-Európai Üzleti Angyal Hálózat létrehozása
A női vállalkozásokról szóló 2016-os felmérését követően meghívást kaptunk, hogy vegyünk részt a Dél-Kelet-Európai Női Üzleti Angyal Létrehozása című projektben (SEEWBAN), melynek célja az angyalfinanszírozásban rejlő lehetőségek kiaknázása a női vállalkozók növekedése érdekében.