A vállalatok társadalmi felelősségvállalásának fokát jelzi, mennyiben veszi figyelembe saját működése, munkavállalóinak foglalkoztatása során azokat a körülményeket, amelyek befolyásolják a munkavállalók rendelkezésre állását, tehetségük kibontakoztatását és felmutatását, a tényleges teljesítménynek megfelelő szervezeti érvényesülést és befolyást.
A nemek egyenlőségének partnerszervezeteinkben történő megvalósításához ezidáig elsősorban a rugalmas, nő-/anya-/családbarát foglalkoztatást támogató tevékenységünkkel, illetve 2011-ben kidolgozott Proaktív GYES Menedzsment Programunk keretében kínált megoldásainkkal járultunk hozzá. Eközben segítséget nyújtottunk anti-diszkriminációs gyakorlataik fejlesztéséhez, illetve a nemi egyenlőség állapotának felméréséhez. Törekszünk ugyanakkor a nők előmenetelének támogatására a fenntarthatóság feminin értékrendjének érvényesülése érdekében.
Unikális tapasztalataink:
Családbarát, anyabarát szervezetfejlesztés, atipikus munkaformák bevezetése, kapcsolódó vezetőfejlesztő tréningek, érzékenyítő tréningek munkatársak számára, készségfejlesztés, munka-magánélet egyensúlya és stresszmenedzsment, rendhagyó, szemléletformáló vállalati családi és gyermeknapi programok, vállalati kismama-és szülői klubok tervezése és facilitálása.
Vállalati referenciák:
- KPMG Hungária
- Magyar Telekom
- MARS Magyarország
- MOL
- Morgan Stanley
- SANE Produkció
- UFS Group Holding
- UPC Magyarország
Anyabarát szervezetfejlesztés
A JÓL-LÉT Alapítvány a nők esélyegyenlőségét elkötelezetten támogató szervezeteknek ajánlja komplex, szervezetre szabott, tartós megoldást nyújtó szolgáltatásait.
Esélyegyenlőség és diszkrimináció a munkaerőpiacon
Képzésünket for-profit, non-profit és az állami szféra humán erőforrás szakemberei, munkaerőpiaci szolgáltatásokat nyújtó és esélyegyenlőségi területen dolgozó szervezetek munkatársai számára szervezzük.
Sérült gyereket nevelő anyákért
Alapítványunk segítséget nyújt vállalatoknak abban, hogy a munkahelyi vezetők és dolgozóik hatékonyabban tudják elősegíteni az esélyegyenlőség érvényesülését a sérült gyermeket nevelő nők esetében is.