Alapítványunk segítséget nyújt vállalatoknak abban, hogy a munkahelyi vezetők és dolgozóik hatékonyabban tudják elősegíteni az esélyegyenlőség érvényesülését a sérült gyermeket nevelő nők esetében is, akkor is, amennyiben korábbi állásukba szeretnének visszatérni, és akkor is, ha új munkavállalóként szeretnének elhelyezkedni.
A munkahelyek jelentős részénél lenne mód arra, hogy megfelelő befogadó munkáltatói szemlélettel és a sérült gyermek nevelésével járó korlátozottabb rendelkezésre állás figyelembevételével akár a hosszú távollétet követően is újra foglalkoztathassák valamilyen rugalmas munkavégzési formában az érintetteket.
Sérült gyermek bárki családjában születhet, a munkavállaló ugyanolyan tehetséges és szorgalmas tud lenni, mint bárki más. Ugyanakkor az érintettek munkaerő-piaci részvétele társadalmi tényezők és előítéletek – az állami gondozási szolgáltatások igen korlátozott elérhetősége, a nők és férfiak hagyományos, a sérült gyermek születéséhez kapcsolódóan még inkább mereven rögzült családon belüli szerepei – folytán az érintett anyák munkaerő-piaci részvétele drámaian alacsony, a többség egyetlen saját jogú bevételi forrását a létminimum alig harmadát kitevő ápolási díj biztosítja.
A fogyatékossággal élő gyermeket nevelő nők munkaerő-piaci helyzetének javítása érdekében óra „Nóra-Támaszpont” címmel a Motiváció Alapítvánnyal közös programot valósítottunk meg, melynek egyik eredménye az érintettek speciális igényeire kidolgozott, a visszatérésre felkészítő tanácsadói módszertan kidolgozása volt.
A vállalatok részére évről évre kiírt Visszafogadó Munkahely Díjat 2016-ban új kategóriában, a sérült gyermeket nevelő nők visszatérésének támogatását is elismerve hirdettük meg. A kategória első győztesen az Exxonmobil volt.
A projekt az NCTA-2014-8386-B azonosítószámon valósul meg.