A sérült gyermeket nevelő nők sajátos magánéleti kihívásairól és munkavállalási nehézségeiről nagyon kevés szó esik. A 2016. szeptember és 2017. január között megvalósult programunkat a DM Jótettekkel egy jobb világért programjának támogatásával valósítottuk meg.
Önbizalom növelés
Önbizalom növelés és megerősítés volt a célja a 6 alkalomból álló tréningsorozatnak, ami a kommunikáció, konfliktuskezelés, önismeret, időgazdálkodás valamint a párkapcsolat és a gyerekekkel kialakított kapcsolat témáit ölelte fel.
A tudás közös
Ebben az élethelyzetben a nők rengeteg olyan készségre tesznek szert, amely a munkavállalásuk során is kiemelkedően hasznos. Ezt azonban nem tudatosítja bennük sem a szűkebb környezetük, sem a szélesebb társadalom.
A sérült gyermek gondozásáért hozott egyéni vállalásokért a nők ( a munkaerő-piac elhagyása, egyéni célok feladása, napi 24 órás rendelkezésre állás, az ellátórendszer hiányosságainak egyéni megoldásokkal való kipótolása) sajnos semmilyen elismerést nem kapnak.
A csoportban kialakult támogató közeg
A “nem vagyok egyedül” érzés és a problémák, kihívások megosztásának lehetősége nagyon erős összetartó kapoccsá vált. Egyéni adományokból a csoport a projekt után is folytatódik havonta egy önismereti csoport találkozóval.
Mit kaptak még a résztvevők?
- Egymástól támogatást, erősítést, személyes segítséget, barátságokat.
- A programtól: egyéni tanácsadást, álláskeresési tanácsadást, munkaközvetítést.
- Egyénileg: lehetőséget a tudásuk megosztására, alkalmazására és fejlesztésére.
A programot az Önbizalom nap zárta, amelyen Bleisicz Réka sminkes, Pinczi Ildikó fodrász, Dr. Ragány Angéla stylist és Kántor Katalin profi fotós segítette a résztvevők belső és külső harmóniájának kialakítását.
A napot Mauri szabadtánccal kezdtük, amely Hódosi Mónika és Komlósi Boglárka önkéntes felajánlása volt. Az eredmény magáért beszél.
“Egy nap, amikor egy kicsit mindenki újra önmaga lehetett” – foglalta össze az egyik résztvevő.