Ha megtörtént Veled , hogy 2016-ban CSED, GYES, GYED, GYET után, hosszabb gyerekápolás miatti otthonlét után vissza tudtál térni korábbi munkahelyedre, el tudtál helyezkedni?
Akkor ezt írd meg nekünk!
Nevezd be munkáltatódat CSED-ről, GYED-ről és GYET-ről visszatérő szülőként a
„Visszafogadó munkahely díj”-ra!
„Mi lenne, ha a szülés után ott folytathatnám a munkát, ahol abbahagytam?” – kérdezi Nóra a JÓL-LÉT Alapítvány filmjének várandós főszereplője, aki szülés utáni munkavállalási lehetőségeit mérlegeli.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fXwySUDkwk0&feature=results_video[/youtube]
Ismerős az élethelyzet?
Ha Veled megtörtént, hogy 2016-ban CSED, GYES, GYED, GYET után, hosszabb gyerekápolás miatti otthonlét után vissza tudtál térni korábbi munkahelyedre, el tudtál helyezkedni?
Akkor ezt írd meg nekünk!
Történeteddel már be is nevezted munkaadódat a „Visszafogadó munkahely díj”-ra.
Pályázatunk célja, hogy bemutassuk azokat a munkahelyeket, amelyekről hitelesen megállapítható, hogy fontos számukra a CSED / GYES / GYED / GYET-ről visszatérő, vagy hosszabb időt gyerekápolással töltő munkavállalók újbóli foglalkoztatása. Ezért lehetőséget biztosít a már jól bevált kollégája(i) számára, hogy a gyermekvállalást követően is náluk folytathassa(ák) pályafutásá(-uka)t, vagy nyitottak kisgyermekes munkavállalók felvételére.
Tapasztalataikkal más vállalatokat is társadalmi felelősségvállalásra ösztönöznek, segíthetnek számukra abban, hogy hátat fordítva az előítéleteknek segítsék az anyák munkába való visszatérését.
Amennyiben munkahelyed atipikus foglalkoztatási formában való munkavégzés lehetőségének biztosításával segítette beilleszkedésedet, azt feltétlenül írd bele a történetedbe, hiszen így példát találhatunk olyan vállalatokra, cégekre is, amelyeknél a részmunkaidő, rugalmas- vagy távmunka, vagy akár job-sharing megoldás kitűnően működik a CSED / GYES / GYED / GYET-ről visszatérő munkavállalók számára.
2017-ben négy kategóriában jelölheted munkáltatódat:
- LEGNÉPSZERŰBB visszafogadó munkahely kategória
Az a munkahely kapja meg a címet, amelyről a legtöbb visszatérő szülő (anya és apa) írta meg pozitív történetét.
- LEGELKÖTELEZETTEBB visszafogadó munkahely kategória
Ezt a címet az a munkahely kapja, amelynél – méretből vagy tevékenységből adódóan – kevés esetleg egyetlen visszafoglalkoztatott anya tud pályázni, mégis a történetből kiderül, hogy a munkaadó mindent megtett annak érdekében, hogy visszatérő munkavállaló számára megfelelő feltételeket és lehetőségeket tudjon biztosítani.
- SÉRÜLT GYERMEKÜKET NEVELŐ ANYÁKAT TÁMOGATÓ visszafogadó munkahely kategória
Ezt a díjat az a munkáltató kapja, amelyet az érintettek azért neveztek be, mert érzékenyen és befogadó attitűddel kezelte ennek a különösen sérülékeny munkavállalói csoportnak a helyzetét.
- 2017-ben először A LEGKÖZÖSSÉGIBB SZEMLÉLETŰ visszafogadó munkahely – Loffice különdíj
Ezt a címet az a munkahely kapja, amiről a legtöbb gyermekvállalás után visszatérő anya vagy apa gondolja úgy, hogy a “coworking” szellemisége különösen fontos, vagyis a közösségépítésre, a tudás megosztására, illetve a vállalkozási készségek fejlesztésére vagy az innovatív megoldásokra nagy hangsúlyt fektetnek.
A munkáltatókra beérkező nevezések értékelési szempontjai között figyelembe vesszük az adott munkáltatóra leadott szavazatok számát, az intézkedések minőségét – a munkáltató lehetőségeinek figyelembe vételével. A díjak odaítélése során a munkáltatók valós lehetőségeiből indulunk ki, ennek megfelelően a munkavállalóval együttműködő, az esetlegesen fellépő nehézségeket is sikeresen kezelő, pozitív hozzáállásával példát mutató és ténylegesen működő, jó gyakorlatokat megvalósító, a CSED / GYES / GYED / GYET-ről visszatérő, sérült gyermeket nevelő munkavállalóit megbecsülő munkáltatókat díjazzuk.
Ezért kérjük a pályázókat, ismertessék a fellépő nehézségeket, mutassák be a megoldáshoz szükséges erőfeszítéseket, hiszen ezek is tanulságosak más munkáltatók számára is.
A díjról:
A díj egyben egy presztízsértékű megbecsülés, amely az álláshirdetésekben, a munkáltatói kommunikációban megjeleníthető érték, vonzóbbá teheti a munkáltatói márkát.
A LEGKÖZÖSSÉGIBB szemléletű visszafogadó munkahely díjazott különdíja: a Loffice irodájában egész napos tárgyaló csomag.
A pályázatra az ország egész területéről várjuk a jelöléseket.
A nevezést a munkavállalók adhatják be online nevezési lapon meghosszabbítva 2017. május 5-ig, amely az alábbi linken elérhető:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeaeZZtdDIKttAjdcowuUHB7i6D8WVSqHmVtsU3K9clPx8TBQ/viewform
Az ünnepélyes díjátadásra 2017. május 15-én kerül sor díjátadó és közösségi konferencia keretében.
További információ kérhető: gyori.eszter@jol-let.com, telefon: 06-20-312-1775.
Együttműködő partnereink:
KORÁBBI DÍJAZOTTAK:
A Visszafogadó Munkahely díjat 2013-ban alapítottuk, az első alkalommal 95 munkahelyére sikeresen visszatérő nő jelölte munkáltatóját, majd 2014-ben 107 jelölés érkezett. A nyertes cégek jó gyakorlatai megoszthatók, hiszen az anyák kevesebb, mint a fele tud visszatérni a munka világába. A pályázat is bizonyította, a sikeres reintegráció elsődlegesen szemléleti kérdés.
Egyaránt érkeztek jelölések az állami, civil és a versenyszférából, igen eltérő volt a szervezetek mérete is. Mindez jelzi, hogy a gyermeket vállaló nők tehetségének megbecsülése nem szektorfüggő.
A pályázók egyöntetűen azt állították, hogy várandósságuk ideje alatt, és azt követően sem kellett aggódniuk amiatt, hogy a gyermekvállalás miatt elveszítik állásukat. Bár a díjátadót megelőző pódiumbeszélgetésben is elhangzott, hogy a munkakörök időbeni és/vagy a munkavégzés helyét érintő atipizálása komoly erőfeszítést igényel a munkáltatók részéről, a pályázók és a benevezett munkahelyek képviselői egyetértettek abban, hogy a feladat nem teljesíthetetlen, sőt komoly hozadékkal jár. A HR-vezetők szerint ugyanis a gyermekvállalást követően a szülővé válás – az apa és az anya esetében is – pozitívan befolyásolja munkavégzést, a munkamorált.
2014-ben díjazottak
Mindkét kategóriában osztott díjat adtunk át: A „Legnépszerűbb Visszafogadó Munkahely” díjat az IBM és a HP képviselői vehették át, míg a Legelkötelezettebb Visszafogadó Munkahely” díjnak a Metaltec Kft. és a Budai Egészségközpont örülhetett.
2015-ben díjazottak
Kereskedelmi és Hitelbank Zrt.
A Legnépszerűbb Visszafogadó Munkahely kategóriában díjazott munkáltatóra 55 jelölés érkezett országos szinten. A jelöléseket küldő női munkavállalók hangsúlyozták, hogy munkáltatójuk elkötelezett, etikus és korrekt a kisgyermekes nők visszafogadása iránt. A visszatérést segítő munkáltatói gyakorlatok közül kiemelték a proaktív kapcsolattartást a távollévő kisgyerekes munkavállalókkal, és azt, hogy a vállalat biztosítja a szülés előtti munkakörbe történő visszatérést. A cég többféle atipikus munkaformát is biztosít a munkatársaknak a budapesti és vidéki munkahelyeket egyaránt: részmunkaidő, rugalmas munkavégzés, törzsidő lehetősége. A kisgyermekes nők visszafogadását rendszerszinten működtető programban a vezetőség is elkötelezett.
NI Hungary Kft – Debrecen
Az Legelkötelezettebb Visszafogadó Munkahely kategóriában díjazott elektronikai iparban működő cég munkatársainak 34%-a kisgyermekes munkavállaló. A vállalat elkötelezettségét mutatja, hogy a jelölések többgyermekes munkavállalóktól érkeztek. A vállalat visszafogadó szemléletét tükrözi, hogy többféle részmunkaidős és rugalmas munkavégzési lehetőséget biztosít a kisgyermekes munkavállalóknak. A jelölésekben kiemelték a képzéseken való részvétel és a szakmai bevonódás lehetőségeit az otthon lévők számára is.
A regionális díjakat a NÓRA-HÁLÓZAT tagszervezetei helyi rendezvényeken adják át a BUW Hungary Kft., a GE Hungary Water and Power és a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara részére.
2016-ban díjazottak:
ExxonMobil
A Legnépszerűbb Visszafogadó Munkahely Díj mellett a Sérült gyermeket támogató visszafogadó munkahely címet is kiérdemelte.
A vállalat egy átfogó rendszerbe illesztve kezeli a várandósság – otthonlét – visszatérés folyamatát, amelynek koordinálására teljes állású Maternity Coordinator munkatársat alkalmaz, aki a munkavállalók számára a terhesség elejétől a munkába való visszatérés utánig folyamatosan rendelkezésre áll. A vállalat az otthonlét alatt folyamatosan több formában is kapcsolatot tart a munkavállalókkal és támogatja a nyelvtanulást. Az atipikus munkaformák sokfélesége jellemző a vállalatnál, részmunkaidő 4 és 6 órában, rugalmas munkaszervezés, home office és jobsharing. A jelölésekben a munkatársak kiemelték, hogy a vállalat hangsúlyt fektet arra, hogy azonos pozícióba és szakmai területre térhessenek vissza a munkavállalók.
Ebben a rendszerben a fogyatékossággal élő gyermeket nevelő nők visszatérését is biztosítani tudja a cég, amelyet az érintettek jelöléseinek magas száma is bizonyít, ezért a Sérült gyermeket nevelő nőket támogató Visszafogadó Munkahely kategóriában is az ExxonMobil kapja a díjat.
XAPT Hungary Kft.
A Legelkötelezettebb Visszafogadó Munkahely kategóriában díjazott cég minden kolléganőnek biztosítja a munkavállalást és a visszatérést. Számos rugalmas lehetőséget biztosít, részmunkaidős foglalkoztatás, rugalmas munkakezdés, otthoni munkavégzés. Ezek a lehetőségek minden munkavállalónak, az apáknak is biztosítottak. Az elköteleződés a szervezeti kultúrában is megjelenik, melynek része a kisgyermekes nők élethelyzetének kezelése. A jelölők kiemelték, hogy értékes munkaerőként megbecsüli őket a cég.