Álláskeresők vállalkozóvá válását elősegítő támogatások

jo¦ülle¦üt_illusztr-04Tájékoztató az álláskeresők vállalkozóvá válását elősegítő támogatásokról
A vállalkozóvá válást elősegítő támogatás annak a személynek nyújtható:

  • akit a munkaügyi központ legalább három hónapja álláskeresőként nyilvántart, vagy aki rehabilitációs járadékban részesül, és
  • aki önmaga foglalkoztatását – munkaviszonyon kívüli tevékenységgel – egyéni vállalkozás keretében, vagy társas vállalkozás személyesen közreműködő tagjaként (társas vállalkozás indításával vagy már működő vállalkozáshoz csatlakozással), vagy a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 3. §-a 18. pontjában meghatározott mezőgazdasági őstermelőként oldja meg.

A vállalkozás indítását elősegítő támogatás formái:

  • a) 3 millió Ft-ig terjedő kamatmentes tőkejuttatás visszatérítendő és/vagy vissza nem térítendő formában,
  • b) legfeljebb hat hónap időtartamra, havonta a kötelező legkisebb munkabér összegéig terjedő vissza nem térítendő támogatás,
  • c) a vállalkozói tevékenység folytatásához és megkezdéséhez szükséges szaktanácsadás költségei.

A tőkejuttatás az értékhatáron belül részben visszatérítendő, részben vissza nem térítendő formában is nyújtható.

Visszatérítendő és/vagy vissza nem térítendő kamatmentes tőkejuttatás nyújtása esetén a támogatás további feltétele:

  • a beruházás bruttó költségének legalább 20%-át elérő saját forrás megléte, továbbá
  • a támogatás – visszatérítendő támogatás esetén – visszatérítése, illetőleg kötelezettségszegés miatt történő visszafizetés esetére anyagi biztosíték megléte.

A vállalkozóvá válásra tekintettel nyújtható támogatások [a)-c)] – pályázati eljárás alapján – együttesen, illetve külön-külön is nyújthatóak.

A b) pontban meghatározott támogatás a vállalkozóvá válás napjától kezdődően állapítható meg, így a támogatás folyósításának kezdő napja:

  • a) a bejelentési kötelezettséggel járó egyéni vállalkozás létrehozása esetén a vállalkozói igazolvány vagy a vállalkozói tevékenység megkezdéséről tett bejelentés alapján kiadott igazolás, illetőleg ha más jogszabály vállalkozói tevékenység folytatásának feltételeként más okirat kiállítását írja elő, az okirat átvételének napja,
  • b) mezőgazdasági őstermelői tevékenység esetében a mezőgazdasági őstermelői igazolvány kiállításának a napja,
  • c) minden más vállalkozás esetében a vállalkozás cégjegyzékbe történő bejegyzésének, illetve a változásbejegyzésnek a napja.

 

Részletesebb felvilágosításért kérjük, forduljon a Főváros Kormányhivatal Munkaügyi Központja  kirendeltségeinek munkatársaihoz!

Területileg illetékes kirendeltség keresése: Kattintson ide

 

Forrás: afsz.hu

 

Küldetésünk

A Jól-Lét Alapítvány küldetése, hogy hozzájáruljon a nők és férfiak egyenlőségén alapuló jólléti társadalomhoz, melynek alapvető feltétele a nők kiteljesedése, gazdasági és döntéshozatalban történő szerepvállalása.

Segítenéd a munkánkat?

Támogass minket!