Categories Navigation Menu

Jogtanácsos (Legal Counsel)

Az E.ON Hungária csoport Jogi és Compliance Osztályának általános jogi szakterületén dolgozó jogtanácsosának feladata a társaságcsoport napi jogi működésének magas szintű támogatása. A jogtanácsos nagyfokú önállósággal látja el az E.ON Hungária csoport peres képviseletét, tanácsot ad polgári jogi, munkajogi, fogyasztóvédelmi és társasági jogi kérdésekben. A jogtanácsos egyedi ügyekben és projektekben egyaránt részt vesz és felelősséget vállal a rá bízott ügyfelekért. Az E.ON csoporton belül kapcsolatot tart szükség esetén a csoporton belül külföldi kollegákkal, szerződéseket tárgyal és véleményez angol és magyar nyelven. Olyan jelöltet keresünk, aki velünk együtt hisz abban, hogy egy csapat tagjaként személyre szabott és előremutató megoldásokon keresztül valódi értéket tudunk teremteni, hozzájárulva az E.ON sikerhez.

Feladatok:

  • Az E.ON Hungária csoport egyetemes szolgáltatási, fogyasztóvédelmi és munkajogi területe jogi megfelelőségének biztosítása.
  • A jogi szakterület és a jogi osztály vezetőjének támogatása.
  • A magyarországi E.ON vállalatcsoporthoz tartozó társaságok társasági jogi feladatainak ellátása, M&A tranzakciókhoz kapcsolódó feladatok, szerződések előkészítése.
  • Peres és hatósági képviselet, egyezségi tárgyalásokon az E.ON érdekeinek képviselete.
  • Szerződések, üzletszabályzatok elkészítésének és módosításának jogi támogatása, véleményezése.
  • A magyarországi E.ON vállalatcsoport napi működésével kapcsolatban a kereskedelmi, elosztási, szabályozási, compliance, ügyfélszolgálati és egyéb szakterületekkel való folyamatos együttműködés.
  • Polgári jogi szerződések, ÁSZF-ek írása, fejlesztése.
  • Adatvédelmi, IP/IT tanácsadás.
  • A Jogi szervezet területén felmerülő egyéb feladatok ellátása az általános jogi szakterület vezetőjének, illetve a jogi osztály vezetőjének utasításai alapján.

Elvárások:

  • Jogász egyetemi diploma, jogi szakvizsga.
  • Tárgyalóképes angol nyelvtudás (szóban, írásban), a német nyelvtudás előny.
  • Legalább 5 év tapasztalat, elsősorban ügyvédi irodában vagy multinacionális vállalatnál.
  • Polgári jogi, társasági jogi, munkajogi ismeretek.
  • Adatvédelmi ismeretek, IT/IP ismeretek.
  • Jelentős tapasztalat peres és hatósági eljárásokban.
  • Előny a magyarországi és az EU energia szabályozás, energiapiac ismerete vagy energetikai szakjogász végzettség.
  • Jó kommunikációs és együttműködési képesség, üzleti szemlélet, ügyfélközpontú gondolkodás.
  • Komplex jogi projektekben (M&A, szabályozás, engedélyezés) szerzett tapasztalat.

A pozíció betöltésére megváltozott munkaképességű pályázók jelentkezését is várjuk!

  1. Online: http://karriere.eon.beesite.de/html/jobad37354.html Kísérő levelében kérjük hivatkozzon a JÓL-LÉT Alapítványra!
  2. Kérjük, hogy jelen fényképes szakmai önéletrajzát az info@jol-let.com és a gyori.eszter@jol-let.com e-mail címre is küldje el. Az e-mail tárgyában tüntesse fel: “Jogtanácsos / Legal Counsel” (kód: 85224)